O firmie

17.03.2020

Działania profilaktyczne w Biofarm - COVID-19

Działania profilaktyczne w Biofarm - COVID-19

W trosce o bezpieczeństwo naszych Pracowników oraz zdrowie pacjentów Zarząd Biofarm podjął decyzję o wprowadzeniu działań prewencyjnych. Mają one na celu minimalizację ryzyka zachorowania oraz rozprzestrzeniana się wirusa COVID-19. 

Bardzo poważnie oraz odpowiedzialnie podchodzimy do bezpieczeństwa naszych Pracowników. W związku z tym Zarząd firmy podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich spotkań z firmami zewnętrznymi, szkoleń, konferencji oraz wyjazdów służbowych dla wszystkich pracowników Biofarm. Wstrzymane zostały również wizyt przedstawicieli w placówkach medycznych oraz w aptekach. 


Równolegle, wprowadziliśmy szereg działań profilaktycznych oraz edukacyjnych, m.in.:

  • regularne informowanie zespołu na temat zachowania odpowiedniej higieny ogólnej oraz dezynfekcji rąk (od zeszłego roku w siedzibie firmy znajdują się dezynfekatory z płynem antybakteryjnym na bazie alkoholu)
  • wprowadzenie trybu pracy zdalnej dla większości pracowników biurowych (zwłaszcza dla osób starszych oraz znajdujących się w grupie ryzyka ze względu na choroby przewlekłe) 
  • mierzenie temperatury wszystkim osobom wchodzącym na teren firmy
  • częste odkażanie klamek, wind oraz innych newralgicznych miejsc
  • zawieszenie spotkań z osobami pracującymi w firmach zewnętrznych oraz ograniczenie spotkań wewnętrznych do minimum
  • wprowadzenie dodatkowych zasad bezpieczeństwa podczas spotkań wewnętrznych
  • wprowadzenie dodatkowych zasad bezpieczeństwa dla Pracowników produkcji oraz magazynu.

Jednocześnie przypominamy naszym Pracownikom o odpowiedzialnym oraz ostrożnym zachowaniu nie tylko podczas pracy, ale także w czasie prywatnym. W tym trudnym okresie ważne jest, abyśmy wszyscy stosowali się do zaleceń wydawanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny.


Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus

Share: